Kabalist

Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam
- Geert Kimpen

Kabbalist

Kategori : Dünya Edebiyati | Basim Tarihi : 08 - 2009 | Fiyati : 19.00 TL

www.nedenkitap.com

Chaim Vital, 16. yüzyilda günümüzde de halen varligini sürdüren bir Kabala Okulu açan büyük haham Isaac Luria'nin ögrencisidir. Chaim'in tutkulu bir hayali vardir: Kabala'nin uzun süredir gizli tutulan kavramlarini insanlik için kitaba çeviren ilk insan olmak. Isaac Luria'da, Yahudi mistiginin sirlarini aydinlatma yetenegi olan bir ögretmen bulur. Fakat baska bir adama vaat edilen ögretmeninin kural tanimayan kizi Francesa'ya sirilsiklam asik oldugunda, onun için hayatinin hedefinden vazgeçmek üzeredir. Bencillikten uzak yardimci kisiligi ile geçici olarak Franseca'yi unutup, tamamen hayaline yogunlasmayi basarir. Isaac Luria ölüm döseginde Chaim'e, Tanri'nin 72 gizli isimlerini açiklar. Bunun izleri onu, binlerce senedir tapinak daginin altinda gömülü olan son bir sirra, Kudüs'e götürür. Kutsal Kent'e giden tehlikeli yolda, Chaim ve Francesa için ikinci bir sans dogar... Bu büyük roman, Kabala ögretisinin mistik derinliklerine kadar iniyor. Uzun zaman geçilmez olarak görülen bu Yahudi gizli ögretisinin adim adim çözülmesini, insani kalpten etkileyen bir roman seklinde anlatmayi basarmis Geert Kimpen.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

"Kabalist... Bir gecede basari... Kitabi okurken, bir marka haline gelen Dan Brown'u animsamadan edemiyorsunuz."
- HET LAATSTE NIEUWS (Main Belgian Daily)

"...bu romanda anlatilanlar Paulo Coelho'nun öncülük ettigi bilgelik ve oryantal erotizm gibi bir sey."
- TROUW

"Bu Kabbalist kosan bir basaridir. Geert Kimpen bir bestseller yazdi ve ilk kopyasini Kabala sinifina katilan Madonna'ya verdi. Gerçekten güzel bir eser. Dan Brown gibi o ve Dan Brown gibi basarili olursa, bu tamamen ruhani odaklanmaktandir."
- DAG ALLEMAAL (Belgian Weekly)

"Kabbalist bir rüya, egzotik duygudurum ile keyifli bir kitap; gizem ve atmosfer tam olarak yansitilmis. Ve heyecan verici bazen hatta Da Vinci Sifresini hatirlatiyor. Kimpen kendi ana meslegini de (yönetmenlik) kitaba yansitarak, okuyucuyu kitaba kitliyor."
- 'T SCHELDT (Belgian Weekly)

"Bu Kabbalist kosan bir basaridir. Geert Kimpen bir bestseller yazdi ve ilk kopyasini Kabala sinifina katilan Madonna'ya verdi. Gerçekten güzel bir eser. Dan Brown gibi o ve Dan Brown gibi basarili olursa, bu tamamen ruhani odaklanmakt... devami Paulo Coelho'nun gücü ve betimlemesine ulasmis ilk Hollanda romani. Mükemmel."
- Lex Jansen, DE ARBEIDERSPERS

Kabbalisten

Kabalist

ISBN 9789752543072
Kategori Dünya Edebiyati
Sayfa Sayisi: 432
Boyutlari: 13,5 x 21,0
Fiyati: 19 TL
Basım Tarihi: 08 - 2009
Çevirmen - Editör: Münire Turan
Kapak Tasarımı: Deniz Karatağ
Satın almak için: www.kitapturk.com

www.nedenkitap.com
iletisim@nedenkitap.com
Tel : 0212 438 47 70 / Faks: 0212 438 47 73

TOP

Delen: