Terug naar overzicht

Slowemmalowane.blogspot.com POLAND

Slowemmalowane.blogspot.com POLAND

24/04/2011 - Powieść, w której dużą rolę odgrywa naukowa literatura przytoczona na końcu. Napisana zrozumiałym językiem, a niektóre myśli w niej podane są godne przemyślenia.

 

Książka, z której wiele się można dowiedzieć na temat tradycji żydowskiej. To powieść, w której można odnaleźć wiadomości na temat wiedzy kabalistycznej, codziennym życiu Żydów w XVI wieku oraz informacji o judaizmie.
Bohaterem powieści jest Chaim Wital, mieszkający w Safedzie w północnej Galilei, który wbrew planom ojca, zgłębia tajniki alchemii. Po jego śmierci zaczyna jednak studiować kabałę i zostaje uczniem Rabbiego Kordowego. Gdy do Safedu przybywa Egipcjanin Izaak Luria, życie Chaima nie jest już takie proste. Zakochuje się on, bowiem w córce Izaaka. Mimo to nauczyciel ma wobec ambitnego młodzieńca swoje plany. Stopniowo wprowadza go w arkana siedemdziesięciu dwóch tajemnych imion Boga. Chaim pragnie również napisać księgę i w ten sposób zdobyć sławę. Kabalista to, bowiem człowiek, który na pewnym etapie swego życia otrzymał wyczerpujące odpowiedzi na pytania o sens życia, uzyskał pewnego rodzaju zmysł duchowy. Wystarczy, że człowiek dotrze do tego, co już możliwość nim jest. Posiada możliwość opanowywania, badania i przekazywania danych o całym wszechświecie, o źródle życia oraz o tym, co powinno nastąpić. Swoją wiedzę kabalista przekazuje w księgach napisanych specjalnym językiem. Dlatego aby poprawnie studiować te księgi, trzeba robić to pod kierownictwem kabalisty i według specjalnej metody. Taką właśnie wiedzę zdobywa Chaim.
Powieść, w której dużą rolę odgrywa naukowa literatura przytoczona na końcu. Napisana zrozumiałym językiem, a niektóre myśli w niej podane są godne przemyślenia.

 

 

More information at: http://www.geertkimpen.com/int-polish1.html

TOP

 

Delen: